Ofertę pojazdu na dług

Współcześnie masz możliwość sfinansować zakup swojego pojazdu na 2 sposoby:
•    Kredyt samochodowy, gdzie bank udziela ci niskooprocentowanej pożyczki, ale będzie współwłaścicielem pojazdu dopóki nie spłacisz zobowiązania.
•    Kredyt na samochód, gdzie bank udziela ci pożyczki bez specjalnych warunków. Od samego początku jesteś jedynym posiadaczem auta.
Zależnie od tego, na jaki wariant kredytu się zdecydujesz, będziesz zmuszony odnaleźć odpowiednie ubezpieczenie AC.

Auto z kredytem samochodowym
Gdy masz kredyt samochodowy, to na pewno zapisy w umowie nakładają na ciebie zobowiązanie zakupu zabezpieczenia Autocasco. Musi ono odpowiednio zabezpieczać samochód, a ilość prawdopodobnego zadośćuczynienia powinna pokryć wartość rat, które pozostaną do spłaty, czyli masz obowiązek wyszukać umowę z rozległym limitem.
Przy doborze adekwatnego zabezpieczenia, zwróć uwagę przede wszystkim na:
•    sumę ubezpieczenia. Kiedy pojazd jest nowiusi z salonu, powinieneś mieć możliwość asekurowania go na taką sumę, jaka jest na fakturach. Przydatne będą też zabezpieczenia, które zapewnią, iż w momencie straty samochodu w pierwszym roku zabezpieczenia, uzyskasz zwrot jego ceny z dnia zakupienia.
•    Zniesienie amortyzacji. Wiele ubezpieczalni uwzględnia amortyzację, nawet w sytuacji aut całkiem nowych. Jeżeli nie chcesz dopłacić do reperacji auta w przypadku jego zepsucia, uważnie przeczytaj zapisy umowy Auto-casco.
•    Naprawę w Autoryzowanej Stacji Obsługi. Nie zawsze jest to standard, a w sytuacji, jeżeli masz nowy pojazd to niezmiernie ważne. Naprawa w Autoryzowanym Serwisie Obsługi zapewnia utrzymanie gwarancji na samochód oraz zrealizowanie wszelkich prac zgodnie ze kanonem producenta.
•    Naprawę na częściach orginalnych, ponieważ to, że wybrałeś reperację w autoryzowanym warsztacie nie świadczy, iż do jej zrealizowania zostaną wykorzystane oryginalne części. Przeczytaj zapisy w polisie, bo wykorzystanie części orginalnych jest istotne w przypadku, jeśli twoje auto jest na gwarancji.
•    Stałą sumę ubezpieczenia. Gdy będziesz posiadać ewentualność wyboru tej ewentualności, warto się na nią zdecydować. Tym sposobem w razie zniszczenia albo nawet kradzieży samochodu, firma ubezpieczeniowa spienięży ci odszkodowanie w wielkości wartości samochodu w dniu jego zakupienia.
Pamiętaj, że decydując się na umowę musisz oznakować na niej cesję. W ten sposób w razie zniszczenia albo kradzieży samochodu, zadośćuczynienie pozostanie wydane do banku i pokryje kolejne koszty długu.

Auto w kredycie na samochód
Jeśli zdecydowałeś się na kredyt na samochód i poza samą wierzytelnością nie masz innych zobowiązań wobec banku, masz prawo samodzielnie zdecydować jak zabezpieczyć swoje cztery koła i czy w ogóle to zrobić. Nie posiadasz żadnego warunku, jednakże warto, abyś przemyślał wykupienie AC, nawet gdy samochód nie był niesłychanie drogi, a twój dług jest mały.
Dzięki odpowiednio dopasowanej polisie Autocasco, jak utracisz pojazd w stłuczce lub w wyniku złodziejstwa, spieniężone przez towarzystwo naprawienie szkody, będzie mogło uregulować resztkę wierzytelności w banku. Nie pozostaniesz w związku z tym bez pojazdu i z kredytem.
Przy doborze odpowiedniego zabezpieczenia, zwróć atencję głównie na:
•    sumę ubezpieczenia, ponieważ rozmaite TU mogą określić wartość samochodu  na zróżnicowane kwoty.
•    Naprawę w warsztacie. W sytuacji aut używanych ich właściciele zwykle posiadają do wyboru opcję ich naprawy w warsztacie czy też na bazie kosztorysu. Jeśli wybierzesz alternatywę „warsztat”, twoje auto pozostanie naprawione w wyselekcjonowanym zakładzie bezkosztowo. Po prostu po szkodzie odstawisz je do wyznaczonego przez towarzystwo zakładu naprawczego, a później zabierzesz po naprawie. Zakład ubezpieczeń zajmie się rozliczeniem reperacji bezpośrednio z serwisem.